Хочу билет Досугова каса

Миколаївський Академічний Художній російський драматичний театр

Свистун Артем Олександрович

Директор-художній керівник театру

 

Народився 27 квітня 1981 року в Миколаєві. У 1998 році під час навчання у Миколаївській філії Київського Національного університету культури і мистецтв розпочав свою творчу діяльність на сцені Миколаївського художнього російського драматичного театру у якості актора. Того ж року вступив до театральної студії «Академія пані Куліси» Миколаївського українського театру драми та музичної комедії. По завершенні навчання у 2001 році працював адміністратором театру.

У 2005 році отримав диплом магістра культурології Київського Національного університету культури і мистецтв. У 2013 році – диплом магістра державного управління Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президенті України.

З 2001 по 2017 рік Свистун А.О. керував власно створеним Міським молодіжним народним театром «С.Т.У.К.». У 2007 році ініціював створення Миколаївської міської громадської молодіжної організації «Федерація аматорських миколаївських театрів», головою якої був з моменту заснування по 2017 рік.

З 2012 по 2016 рік Свистун А.О. обіймав посаду директора-розпорядника Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. За його ініціативи і при його особистій участі театр продемонстрував свої творчі досягнення на різноманітних фестивалях і форумах, серед яких: фестиваль мистецтв «Мерцішор» (Тирасполь, Придністровська Молдавська Республіка), фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини» (Чернівці), Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості ім.М.Заньковецької (Ніжин Чернігівської обл.), Міжнародний театральний фестиваль ім.П.Луспекаєва «Пані удача» (Луганськ), «Молдфест. Рампа. Ру.» (Кишинев, Молдова). Завдяки активній організаторській роботі Артема Олександровича влітку 2012 року відбулися гастролі колективу в АР Крим (Саки, Євпаторія). У 2013-2016 роках Артем Олександрович очолював роботу по організації та проведенню театрального фестивалю Міжнародного Чорноморського клубу «HOMO LUDЕNS».

У 2016 році Свистун А.О. організував та провів перший унікальний для Миколаївщини захід нового формату – Міжнародну літню театральну школу «Театрон», завдання якої – в процесі навчання об’єднати аматорів і професіоналів театрального мистецтва, поглибити рівень їх теоретичних знань, допомогти набути нових професійних навичок під час практичних занять.

За активну творчу, професійну та наукову роботу Свистун А.О. неодноразово заохочувався подяками та грамотами. У 2006 році в номінації «Молодое имя года» йому присвоєно почесне звання «Горожанин года» (м. Миколаїв). Свистун А.О. є також лауреатом премії Кабінету Міністрів України  «За особливі досягнення молоді у розбудові України» (2007 р.), лауреатом Обласної премії ім. Миколи Аркаса. У січні 2012 року отримав відзнаку Президента України До Дня Соборності України «20 років Незалежності України».

На посаді директора-художнього керівника театру Свистун А.О. приділяє особливу увагу урізноманітненню репертуарної палітри театру, гастрольно-фестивальній діяльності колективу та налагодженню міжнародних професійних комунікацій.

За час роботи у театрі відкрив три нові сценічні площадки (малу, камерну та експериментальну у сквері театру), започаткував традицію літніх театральних сезонів, активізував гастрольно-фестивальну діяльність колективу: театр постійно виїжджає з виставами у різні куточки Миколаївщини, у інші регіони України, за кордон.