Хочу билет Досугова каса

Николаевский Академический Художественный Русский Драматический Театр

Свистун Артем Александрович

Директор-художественный руководитель театра

Свистун Артем Олександрович,

директор-художній керівник

 

Свистун Артем Олександрович очолив Миколаївський академічний художній російський драматичний театр у квітні 2017 року. Він – знаний організатор театральної та фестивальної справи як у Миколаєві, так і за його межами. За його ініціативи було створено Міжнародний фестиваль дитячої творчості «БЕРЕГ ДЕТСКИХ УЛЫБОК», Міжнародний фестиваль дитячих та молодіжних театрів «Південні маски» (Миколаїв, 2005-2015 рр.), Міжрегіональний фестиваль дитячої творчості та гри «Quest- дитинства FEST» (Миколаїв, 2007- 2012 рр), унікальний театр «Живої скульптури» (Миколаїв), який на сучасному етапі включає автентичні мотиви відображення культурних образів національної культурної спадщини.

2005 року закінчив Київський національний університет культури і мистецтв. Отримав ступінь «магістр культурології»

2013 року отримав кваліфікацію «Магістр державного управління» в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії при Президенті України.

У 2001 році Свистун А.О. організував Міський молодіжний народний театр «С.Т.У.К.». За роки існування колектив створив більше 30 вистав різних жанрів, взяв участь у різноманітних творчих форумах, отримав безліч дипломів на всеукраїнських та міжнародних фестивалях. У 2007 році Артем Олександрович ініціював створення Миколаївської міської громадської молодіжної організації «Федерація аматорських миколаївських театрів», головою якої був з моменту заснування по 2017 рік.

З 2012 по 2017 рік Свистун А.О. обіймав посаду директора-розпорядника Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. Поставивши перед собою складне завдання налагодження нових творчих і ділових зв’язків театру, особливу увагу Артем Олександрович приділяв участі колективу в різних фестивальних рухах України і ближнього зарубіжжя. Так, за його ініціативою і при його особистій участі театр продемонстрував свої творчі досягнення на різноманітних форумах, серед яких: фестиваль мистецтв «Мерцішор» (Тирасполь, Придністровська Молдавська Республіка), фестиваль комедії «Золоті оплески Буковини» (Чернівці), Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості ім.М.Заньковецької (Ніжин Чернігівської обл.), Міжнародний театральний фестиваль ім.П.Луспекаєва «Пані удача» (Луганськ), «Молдфест. Рампа. Ру.» (Кишинев, Молдова). Завдяки активній організаторській роботі Артема Олександровича влітку.  У 2013-2016 роках Артем Олександрович очолював работу по організації та проведенню театрального фестивалю Міжнародного Чорноморського клубу «HOMO LUDЕNS».

У 2016 році Свистун А.О. організував та провів перший унікальний для Миколаївщини захід нового формату – Міжнародну літню театральну школу «Театрон», завдання якої – в процесі навчання об’єднати аматорів і професіоналів театрального мистецтва, поглибити рівень їх теоретичних знань, допомогти набути нових професійних навичок під час практичних занять.

За активну творчу, професійну та наукову роботу Свистун А.О. неодноразово заохочувався подяками та грамотами. У 2006 році в номінації «Молодое имя года» йому присвоєно почесне звання «Горожанин года» (м. Миколаїв). Свистун А.О. є також лауреатом премії Кабінету Міністрів України  «За особливі досягнення молоді у розбудові України» (2007 р.). У січні 2012 року отримав відзнаку Президента України До Дня Соборності України «20 років Незалежності України».

На посаді директора-художнього керівника театру Свистун А.О. приділяє особливу увагу урізноманітненню репертуарної палітри театру, гастрольно-фестивальній діяльності колективу та налагодженню міжнародних професійних комунікацій.