Хочу билет Досугова каса

Миколаївський Академічний Художній російський драматичний театр

«Моисей» на фестивале в Коломые.

16.09.2018

«Моисей» на фестивале в Коломые

12 сентября 2018 года коллектив нашего театра принял участие в Х Всеукраинском театральном фестивале «Коломыйские представления» со спектаклем «Моисей» по одноименному произведению Ивана Франко (инсценировка Евгения Олейника). Показ состоялся на сцене Коломыйского академического областного украинского драматического театра им. Ивана Озаркевича.

Отзыв о спектакле читаем на сайте театра-организатора со ссылкой на ДZЕРКАЛО MEDIA (автор Дмитро КАРПʼЯК):

«…Ризикну припустити, що якби наш великий поет мав можливість переглянути виставу миколаївців, він залишився б вельми задоволений. Від часу, коли він читав свого “Мойсея” в цій же коломийській салі, минуло понад сто літ, рани від яких і досі ніяк не загояться на українському організмі. І все ж таки, наперекір усім лихоліттям, ми дожили до тих пір, коли Коломия слухає і дивиться “Мойсея” у виконанні братів з Великої України!

Чи не занадто пафосно висловлююся? Позбуваємося ми за останні роки, що й казати, пафосу, більше нарікаємо й безсило розводимо руками, реагуючи на маловтішні події в державі. “Які ми пани? — чув не від одного. — Поробили нас жебраками, а тепер кажуть називатися панами”.

Саме про таку зневіру в ідеали, про небезпеку втрати духовного начала й ідеться, окрім усього, в “Мойсеї”. Режисер-постановник Євген Олійник, розробляючи концепцію вистави, пішов непростим шляхом. Замість того щоб звично виголошувати зі сцени текст знаменитої поеми, він націлив акторів на повноцінну виставу, яка сповна передала драматизм відомої біблейської історії. І передала також уміння проникнути в художній твір, спроєктувати його на нинішні часи. Свідчення цьому —не лише стилізований тризуб на грудях Мойсея, але й безліч інших промовистих моментів.

Одна з відмінно зрежисованих сцен —гнівні, а разом з тим мудрі настанови Мойсеєві невидимого Єгови. Цей владний голос, що лунає десь із піднебесся, надихає не тільки головного героя, він надихає також глядача. І людина виходить із зали, направду відчуваючи в душі приблизно те, що називають катарсисом. І без чого сценічне мистецтво майже втрачає свій сенс».

Календар

лютий 2019

Пн

Вт

Ср

Чт

Пт

Сб

Нд

25
26
27

Архіви

Останні новини