Хочу билет Досугова каса

Миколаївський Академічний Художній Російський Драматичний Театр

Коломия гостинно зустрічає колектив Миколаївського академічного художнього російського академічного театру!

14.09.2018

Коломия гостинно зустрічає колектив Миколаївського академічного художнього російського академічного театру!
12 вересня у рамках проведення Х Всеукраїнського театрального фестивалю «Коломийські представлення», який проходить із 9 по 16 вересня 2018 року за ініціативи керівництва найдавнішого українського театру Галичини – Коломийського обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича, було показано виставу «Мойсей» за однойменною поемою Івана Франка. Колектив Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру уже вдруге стає учасником цього мистецького форуму. Минулого року на Весукраїнському фестивалі було представлено постановку «Гайдамаки» за однойменною поемою Тараса Шевченка (режисер – Євген Олійник).
Цьогорічна вистава «Мойсей» є знаковою на ювілейному фестивалі, оскільки проходила на сцені Народного дому міста Коломиї, де 11 січня 1912 року відбулося першопрочитання поеми автором – Іваном Франком.
Режисер-постановник, Євген Олійник, зазначив перед початком вистави, що наскрізною тут є тема усвідомлення себе українцями як єдиної нації, пошук своєї національної самоідентифікації, національно-патріотична спрямованість, а не лише показ єврейського народу, що перебуває у пошуку «землі обітованої». Таким чином, Франкова поема є кодифікованою, метафоричною і символічною історією українського народу у боротьбі за незалежність із царською Росією, яка була однією з найбільших перешкод на шляху до цього. Саме це і було втілено режисером у модернізованій інсценізації класичного твору української літератури.
«Пам’яті нескорених борців за Свободу і Незалежність України присвячується» – присвята вистави, яка акцентує на здобутках тих людей, які поклали своє життя задля становлення й збереження Української державності. Так, спостерігається яскрава часопросторова паралель між шуканнями єврейсього народу, процесом українського державотворення та українським сьогоденням.
Вистава «Мойсей» була високо оцінена експертною радою фестивалю та отримала безліч схвальних відгуків від глядачів. За словами директора-художнього керівника театру, Артема Свистуна, участь у цьому фестивалі з україномовною постановкою є особливо важливою, оскільки продемонструвала високий рівень Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру серед автентичних театральних колективів – учасників мистецького форуму, а також незмінну причетність колективу театру в утвердженні української національної ідеї та єдності.

Календар

Январь 2019

Пн

Вт

Ср

Чт

Пт

Сб

Вс

28
29
30
31

Архіви

Останні новини